Menüü

Koolinoorte orienteerumise MMi lõppes rahvustevahelise teatejooksuga

04.05.2019

Täna toimus Otepää linnas MMi nädala viimane võistlus, kus kolmeliikmelised võistkonnad asusid kiiruse peale läbi linna orienteeruma. Kiireima, 25 minuti ja 16 sekundiga saabusid finišisse prantlane Julien Vuitton, sloveenlanna Zala Zavrl ja hispaanlane Adrian Tamarit.

 

Minutilise kaotusega tulid teisele kohale prantslane Quentin Andrieux, uusmeremaallane Thomas Brendolise ja soomlanna Matilda Latvala (26:16). Kolmandaks jäid segavõistkondlikus teatejooksus ukrainlanna Daria Berezhna, soomlane Atte Ikola ja uusmeremaallane Aidan Skinner (26.27).

 

Parima eestlasega segavõistkond koosseisus Mihkel Mahla, belglanna Gaëlle Fronhoffs ja hiinlanna Caiyao Guo, kes jõudsid finišisse ajaga  29:44 ja saavutasid 14. koha.

 

Tegu oli teatejooksuga, kus tund enne võistlust anti võistkondadele kaardid kätte ja enne starti oli neil võimalus oma teekonnad ja valikud kokku leppida.  Kell11:00 anti kõigile tiimiliikmetele ühisstart. Kohustuslikus kolmes punktis pidid kõik kolm eri rahvusest tiimikaaslast korraga kontrollpunkti läbima.

 

Esikolmikusse jooksnud võistlejad sõnasid, et edu tagas strateegiline eeltöö ja kõigi tiimiliikmete tugevustega arvestamine ja nende kasutamine.

 

19:00 toimub Kääriku uues spordihoones pidulik koolinoorte orienteerumise MMi lõputseremoonia.

 

2021. aastal toimuvad koolinoorte orienteerumise maailmameistrivõistlused Serbias, Belgradi linnas.

 

 

 

 

Toetajad

Partnerid