Menüü

MMi pidulik avatseremoonia Tehvandi staadionil

30.04.2019

Fotograaf: Reigo Teervalt

Täna avati Otepääl, Tehvandi staadionil 18. koolinoorte orienteerumise maailmameistrivõistlused. Nädala jooksul jagatakse medalid välja tavarajal, lühirajal ja võistkondlikus segateatejooksus.

Koolinoorte orienteerumise maailmameistrivõistlustel osaleb tänavu ligi 800 noort 23 riigist.

 

Eesti Koolispordi Liidu president Lauri Luik, kes sõnas, et on suur au korralda juba viiendat korda koolinoorte maailmameistrivõistlusi. “Soovin kõigile ennekõike edu ja jõudu. Loodan, et kõik leiavad endale MMilt uusi sõpru, sest selleks ju ennekõike rahvusvaheline koolisport ongi.”

 

Rahvusvahelise koolispordi föderatsiooni asepresidendi X lisas, et erinevate rahvuste ja kultuuride tundma õppimise võimalus ning kogemus saadab noori veel kindlasti aastaid.

 

Rahvusvahelise Orienteerumisföderatsiooni president Leho Halda kinnitas, et orienteerumine on kahtlemata ala, mis ühendab endas rõõmu ja sportlikkuse. “Loodan, et jätkate selle alaga ka tulevikus ning osalete ka täiskasvanute maailmameistrivõistlustel.”

 

Avatseremoonial tutvustasid noortele üle maailma Eesti laulu-ja tantsupeokultuuri 130 rahvatantsijat.

 

Võistlustule süütas Eesti koondist esindav Olle Ilmar Jaama (OK Peko).

Koolinoorte orienteerumise MM leiab aset 29.04-05.05 Otepääl. Eestit esindab kolmel võistluspäeval 50 koolinoort üle Eesti. Omadele saab kaasa elama tulla  01. mail ja 03. mail Tehvandi staadionile ning  04. mail Otepää kesklinna, kus toimub segavõistkondlik teatejooks.

 

Homme on kavas tavaraja võistlus algusega 11:00.

 

 

Fotode autor Reigo Teervalt

Toetajad

Partnerid